BLOG

Kurumsal Web Uygulamaları ve Dijital Medya Reklam Pazarlama Çözümleri

RESPONSIVE TASARIM ZORUNLULUK MU?

Marking

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Masaüstü, tablet ve mobil tüm cihazlarla duyarlı olmak üzere 3 katmanlı tasarım mimarisine sahiptir.

 

Türkiye'de nüfusun yüzde 50'si her iki kişiden biri internet kullanıcısıdır, her üç ziyaretçiden biri mobil cihazdan giriş yapmaktadır ve mobil cihazlarıda dahil ettiğimizde bu yüzde artış göstermektedir. Bir web siteniz varsa mobil uyumlu olması sizi diğerlerinden daha öne taşıyacaktır, Google'ın yeni devreye aldığı arama sonuçlarında mobil uyumlu olan siteleri öne çıkarma güncellemesi bunun başka bir kanıtı. Kullanıcıların masaüstü dışında bir cihazdan sitenizi görüntülediklerinde içeriği okuyabilmeleri için zoom/kaydırma yapma gibi seçenekleri kullanmak zorunda kaldıklarından, linkleri seçememe vb. nedenlerle sitenizde kalma ve tekrar ziyaret etme olasılığı düşmektedir.

 

Bu gibi nedenlerle özellikle ticari işletmeler başta olmak üzere, müşterileriniz, potansiyel müşterileriniz gibi tüm ziyaretçileriniz için tüm cihazlardan erişilebilir olmanın avantajlarından faydalanmak için web sitenizin mobil uyumlu olması bir tercih sebebi değil zorunluluk haline gelmiştir.

 

Web Siteniz Mobil Uyumlu mu? Aşağıda yer alan google servislerinden web sitenizin mobil uyumlu olup olmadığını detaylı analizlerle görüntüleyebilirsiniz:

 

https://testmysite.thinkwithgoogle.com/

https://search.google.com/search-console/mobile-friendly

https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/

 

 

Değişen şartlara uyum, tüm cihazlara duyarlı tasarım mimarisine sahip kurumsal web uygulamaları için bizimle iletişime geçin.